Karma Trio

Opublikowano w Projekty

Zespół Karma to trójka przyjaciół, których łączy miłość do muzyki. Karolina, Artur i Mateusz łączą w swoich aranżacjach wpływy różnych kultur i stylów.
 
 
Karolina Matuszkiewicz urodziła się w 1990 r. w Nowej Rudzie, początkowo uczyła się w PSM w Kłodzku, a w roku 2009 ukończyła PSM w Nysie w klasie skrzypiec Janusza Gajownika i w klasie śpiewu klasycznego Jadwigi Chlewickiej. Jest tegoroczną absolwentką UMFC w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Julii Jakimowicz - Jakowicz i asystenta dra Jakuba Jakowicza, a wcześniej u prof. Janusza Kucharskiego i ad. Marii Orzechowskiej. Obecnie studentka II roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Fideli Kolanowych u prof. Marii Pomianowskiej. Laureatka wielu konkursów skrzypcowych w Polsce. Grała u boku takich gwiazd jak Maria Pomianowska, Maria Sadowska, Andrzej Seweryn, czy Michał Milowicz.

Mateusz Chmielewski urodził się w 1990 r. w Blachowni (woj. śląskie). Początkowo uczył się gry na instrumentach klawiszowych w GOK-u w Konopiskach u Dariusza Hermana. Następnie ukończył w Częstochowie PSM I st. w klasie akordeonu Anny Jaśkiewicz i POSM II st. w klasie Artura Kozłowskiego. Tegoroczny absolwent UMFC w Warszawie w klasie prof. Jerzego Łukasiewicza i dra Rafała Grząki. Laureat wielu konkursów akordeonowych w Polsce i za granicą. Występował u boku takich gwiazd jak Krzysztof Tyniec, Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski, Magda Umer, Krystyna Tkacz.

Artur Siejka urodził się w 1989 r. Pochodzi z Łowicza. Gry na kontrabasie uczył się pod okiem Michała Kotawskiego w PSM II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie. W 2013 roku ukończył studia w Wojskowej Akademii Technicznej, jako inżynier budownictwa. W międzyczasie rozwijał swoją basową pasję udzielając się w wielu projektach jako kontrabasista i gitarzysta basowy, a ponadto jako perkusista. Miał przyjemność dzielić scenę m.in. z Mariuszem Wawrzyńczykiem, Januszem Krucińskim, Halinką Młynkową czy Anią Rusowicz oraz współtworzyć sekcję rytmiczną w zespołach takich jak PO CO, The Engineers Band, Bardotka Trio czy orkiestra Teatru Pijana Sypialnia.

Mateusza, Artura i Karolinę łączy pasja i miłość do muzyki. W ich grze słychać wpływy muzyki ludowej i tradycyjnej z różnych zakątków świata, z której czerpią wiele wzorców. Często koncertują solo, w duetach, trio i w większych zespołach kameralnych.